GALERIE:

   ZDJĘCIA Z RUNDY 1   

BEZPIECZEŃSTWO:

 1. Nie stój na trasie Autoslalomu
 2. Nie przebiegaj przez trasę, gdy nadjeżdża samochód
 3. Nie stawaj blisko skraju drogi
 4. Nie zasłaniaj tablic informacyjnych organizatora
 5. Nie zrywaj taśm zabezpieczających trasę
 6. Nie pozostawiaj na terenie imprezy dzieci bez opieki
 7. Zabezpiecz wszystkie zwierzęta domowe tak, aby nie weszły na trasę
 8. Nie rzucaj żadnych przedmiotów na trasę
 9. Nie pij alkoholu
 10. Ostrzegaj innych, gdy widzisz, że swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie
 11. Bądź posłuszny wszystkim poleceniom służby porządkowej
 12. Nie usadawiaj się w miejscach uniemożliwiających ucieczkę przed pojazdem, który wypada z trasy
 13. Nigdy nie blokuj swoim samochodem drogi ewakuacyjnej
 14. Zostaw wolny przejazd dla służb ratowniczych
 15. Nie lekceważ służb porządkowych

Informacje dla kibiców.❗ ⛔ IMPREZA BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI ⛔ ❗


🚷Ze względu na panujące obostrzenia Autoslalom może odbyć się wyłącznie bez udziału publiczności. Aby jednak całkowicie nie odcinać kibiców od sportowych wydarzeń zaplanowaliśmy relacje video na żywo z rund Autoslalom Grand Prix 2021. Ekipa sprawdzona w trudnych warunkach rajdowych podczas ubiegłorocznych rund Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej zrealizuje materiał prosto z serca zawodów. Zobaczycie wszystkie samochody i kierowców podczas walki o jak najlepsze czasy między setkami pachołków. Dodatkowo w panelu wyników online będzie można na żywo śledzić aktualne rezultaty. Relacja pojawi się w dniu zawodów na tej stronie. Zapraszamy!

Rosnąca popularność imprez samochodowych w naszym kraju powoduje, że z roku na rok liczba kibiców sportu samochodowego regularnie wzrasta. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak bezpiecznie obserwować takie imprezy, by nie powodować zagrożenia dla siebie i uczestników. Autoslalom to całkowicie nowa dyscyplina w naszym kraju. Nowe wyzwania czekają nie tylko na organizatorów i zawodników, ale przede wszystkim na kibiców. Charakterystyka zawodów rozgrywanych na nieczynnych lotniskach sprawia, że z jednego miejsca można obserwować niemal cały przebieg trasy. Z drugiej strony prędkości rozwijane przez zawodników na szerokich pasach startowych są bardzo wysokie, więc miejsca dla kibiców muszą być odpowiednio oddalone. Wystarczy niewielki błąd kierowcy, mały kamień na drodze, awaria samochodu i auto może w niekontrolowany sposób opuścić wyznaczoną trasę. Pamiętaj, że samochód jadący z prędkością 200 km/h w ciągy tylko 1 sekundy pokonuje aż 55 metrów!

Chcąc uniknąć nieszczęścia, organizatorzy Autoslalomu dokładają wielu starań aby był on bezpieczny dla zawodników i publiczności. Z tego względu wytyczone będą strefy kibica, które stanowią najbezpieczniejsze miejsce do oglądania zmagań na trasie rajdu. Pobyt kibiców przy trasie poza strefami kibica oraz w innych szczególnie niebezpiecznych miejscach oznaczonych tablicami zakazu wstępu będzie zabroniony.

Przypominamy, że w trakcie trwania Autoslalomu wszyscy kibice są zobowiązani do przestrzegania poleceń organizatorów, policji oraz służb porządkowych. Po trasie imprezy jeżdżą samochody funkcyjne organizatora z obserwatorami, którzy przejeżdżając trasę zwracają uwagę na rozmieszczenie i zachowanie publiczności. Apelujemy do publiczności by nie dopuścić przez osoby nieodpowiedzialne do zepsucia ciekawego widowiska sportowego, jakim jest Autoslalom. Zwracamy się do wszystkich kibiców sportów samochodowych, aby dzięki swojemu zachowaniu udowodnili, że Autoslalom, jest naszym lokalnym świętem motoryzacyjnym dostarczającym wielu niezapomnianych wrażeń.


Copyright © 2021 - TopDrive Maciej Raczewski